Ahmet ALKAYIŞ Dr. Bingöl Üniversitesi
Yayın 4 Hakemlik 26 CrossRef Atıf 3
4 Yayın
26 Hakemlik
3 CrossRef Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Eğitim Felsefesi Felsefe Çevre ve Etik, Eğitim 4.0 Dil Felsefesi

Biyografi

Maltepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Felsefe ana bilim dalında yüksek lisans eğitimini “1991 Tarihli Psikoloji Dersi Öğretim Programının ve Psikoloji Ders Kitabının İncelenmesi” başlıklı çalışması ile tamamladı.
Maltepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Felsefe ana bilim dalında doktora eğitimini “Felsefi Antropoloji Bağlamında Eğitim-Dünya Barışı İlişkisinin Yeniden Düşünülmesi” başlıklı çalışması ile tamamladı. Bu alanda çok sayıda makaleyi ve kitapları bilim dünyasına kazandırdı. Aynı zamanda Türkiye genelinde birden çok bilimsel konferanslar verdi. Akademik ilgi alanları çerçevesinde yaptığı bilimsel çalışmalar birden fazla yerel ve ulusal medya organlarında haber oldu.

Kurum

Bingöl Üniversitesi
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.